Misja
Certyfikaty
Nagrody, wyróżnienia
Firma NC.ART działa od 1995 r. Projektujemy oryginalne wzory przedmiotów, które nie istnieją jeszcze i trzeba je stworzyć z własnej wyobraźni, korzystając z naszego talentu, wiedzy i doświadczenia. Na początku analizujemy założenia przedstawiane przez klienta, potem powstaje koncepcja, następnie wizualizacje a na koniec prawdziwe kształty to znaczy modele i prototypy tego co ma być wdrożone do produkcji. Nasz interdyscyplinarny i wyspecjalizowany zespół rozumie swoją twórczą rolę. Używamy nowoczesnych metod komputerowych (CAD) oraz numerycznych metod realizacji koncepcji. W naszej modelarni powstają modele tego co jest planowane. Modele umożliwiają weryfikację i akceptację pomysłu przed uruchomieniem kosztownego procesu wdrożenia do produkcji. Pracujemy dla dużych ale i dla niewielkich firm. W pracy kontaktujemy się z całymi zespołami fachowców reprezentujących naszych klientów. Tworząc koncepcje komunikujemy się z liderami i menadżerami przedsiębiorstw, ale również z pracownikami, bezpośrednimi wykonawcami. Wprowadziliśmy system zarządzania ISO 9001-2015. Produkujemy elementy dla kolejnictwa zgodnie z normą DIN 6701 w klasie A2.
Tworzymy wzory seryjnych produktów dla przemysłu
Uczestniczymy w procesach wdrażania naszych projektów wzorniczych
Specjalizujemy się w projektowaniu trójwymiarowym
Używamy metod i narzędzi CAD/CAM
Certyfikaty
Wprowadziliśmy i stosujemy system zarządzania jakością ISO 9001-2015 w zakresie projektowania wzornictwa przemysłowego, prototypowania i produkcji krótkoseryjnej.
Jesteśmy certyfikowanym producentem elementów dla kolejnictwa z wykorzystaniem technologii klejenia zgodnie z normą DIN 6701 w klasie A2
Nagrody i wyróżnienia
1981
W 1980 roku Bartek Pniewski i Główny Projektant NC.ART Tomek Rudkiewicz zaprojektowali system lamp nastawnych „Art” dla zakładów Polam-Wilkasy.
Projekt ten, po raz pierwszy w historii polskiego przemysłu, na targach w Hannoverze został wyróżniony prestiżowym tytułem Die Gute IndustrieForm’81
1995
Finalista organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego konkursu Dobry Wzór 1995.
Piekarnik do wbudowania
Producent: Wronki Fabryka Kuchni
Projekt: Tomasz Rudkiewicz, NC.ART
2007
Tytuł Designera Roku 2007 dla Tomka Rudkiewicza.
Tytuł jest przyznawany corocznie przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
„… tytuł Designera Roku 2007 został przyznany projektantowi, który konsekwentnie tworzy wizerunek polskiego designu, zarówno poprzez własną działalność projektową w kraju i dla światowych marek, jak i poprzez działania społeczne na rzecz zawodu projektanta.”
2007
Finalista konkursu Dobry Wzór 2007
Drukarka fiskalna Delio Prime dla firmy Novitus
Projekt: Tomasz Rudkiewicz we współpracy z konstruktorami firmy Nc.Art
2007
Finalista konkursu Dobry Wzór 2007
Tramwaj niskopodłogowy 118N PUMA
Projekt: H. CEGIELSKI – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o., konstrukcja: Instytut Pojazdów Szynowych – Tabor, projekt wzorniczy NC.ART Sp. z O.O.
2011
Tytuł Dobry Wzór 2011
Przenośna drukarka fiskalna DEON E, Novitus
Projekt: Tomasz Rudkiewicz; kier. zespołu Leszek Zakrzewski: Wojciech Szim, Krzysztof Piecuch, Waldemar Michalik, Leszek Zakrzewski, Wiesław Kwolek, Piotr Chronowski, Marek Bocheńczak, Dawid Pulit, Grzegorz Leśniak, Maksymilian Dutka.
2017
Finalista konkursu Dobry Wzór 2017
Maszyna do zbierania kamieni Stonebear, producent: CNH Industrial Kutno Sp. z o.o.
Projekt: Pokrywy przednie: Keld Kjærhus Bertelsen / Adam Michalak;
Zespół projektowy: Esko Martikainen / Kari Kankare / Adam Michalak / Radosław Pietrzkowski/ ;
Kierownik zespołu projektowego Esko Martikainen / Adam Michalak; Wsparcie w projekcie: prof. dr hab. in. Aleksander Lisowski i zespół z Katedry Maszyn Rolniczych i Leśnych SGGW ;
koncepcja wzornicza IWP wraz z zespołem NCART
2019 © Realizacja: Beata Rzanny beata@imagezone.pl