Produkcja krótkoseryjna

 

 

Zespoły reflektorów kolejowych

 

 

 

Projekty pojazdów szynowych, sprzętu i wyposażenia pojazdów szynowych jest jedną z dziedzin projektowych NC.ART. Prace prowadzone są wspólnie z zespołami specjalistów zakładów produkujących pojazdy szynowe. Wynikiem jest krótkoseryjna produkcja części pociągów. Specjalizujemy się w produkcji zespolonych reflektorów stosowanych w pociągach używanych między innymi przez koleje polskie, niemieckie i czeskie . Projekt konstrukcji i technologia produkcji opracowane były samodzielnie przez firmę NC.ART.

Reflektory produkowane są w technologii klejenia zgodnie z normą DIN 6701

Odlewy z żywic PU

produkcja jednostkowa lub krótkoseryjna elementów tworzywowych dla których, w związku z  wielkością produkcji (zwykle nie więcej niż 1 000 szt rocznie) wykonywanie form wtryskowych jest nieopłacalne.  Takie detale wykonujemy metodą odlewania żywic poliuretanowych o żądanych własnościach mechanicznych, konstrukcyjnych, wizualnych itp. w formach twardych i elastycznych.

Druk 3D

Do produkcji jednostkowej, serii przedprodukcyjnych lub budowy prototypów używamy drukarek 3D. Drukujemy w technologiach LFS (Low force stereolitography) i FDM (fused deposition modeling). Druk w technologii LFS (stereolitografii) poprzez budowanie warstw wydruku o wysokości minimalnej 0,025 mm pozwala na wykonanie precyzyjnych detali o bardzo gładkiej powierzchni. Druk w technologii FDM stosujemy raczej do budowy szybkich makiet z dokładnością (grubością warstwy) o,2 – 0,5 mm. Drukujemy z materiałów o różnych właściwościach mechanicznych (od elastycznych do twardych w zastosowaniach konstrukcyjnych) i w dowolnych kolorach.

2019 © Realizacja: Beata Rzanny beata@imagezone.pl